Uluslararası Nakliyat

Uluslararası nakliyat, paketin bir ülkeden alındığı ve başka bir ülkedeki adrese teslim edildiği bir paket teslimatını tanımlamak için kullanılan terimdir. Birçok firma ve marka, satış yaptıkları ülkenin sınırlarının ötesine geçen bir kitleyi çekmek için uluslararası nakliye hizmeti sunmaktadır.

Bir ülkeden diğerine bir paket almak için gereken kaynakların sayısı nedeniyle, uluslararası nakliye tipik olarak yerel teslimatlardan biraz daha pahalıdır. Ancak ülkeler arasında ithalat ve ihracatın son dere yoğun olduğu göz önüne alındığında uluslararası nakliyatın ne kadar önemli olduğunu anlayabilmek mümkündür. Uluslararası nakliye, birçok kural ve politika önerdiği için karmaşık olabilir. Yükü başarılı bir şekilde ithal etmek veya ihraç etmek için, belirli düzenlemeleri bilmeniz ve bunlara uymanız ve yükünüzün gümrükten geçmesi için evrak toplamanız gerekir. Peki, uluslararası nakliyat nasıl yapılır? Zor mudur? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Uluslararası Nakliyat Nasıl Yapılır?

Uluslararası nakliyat zor mudur sorusu pek çok kişinin sorduğu ve cevabını merak ettiği konular arasındadır. Öncelikle uluslararası nakliyat hizmetini ilk defa alacak olan kişiler için biraz zor ve karmaşık gelebilir. Müşteri tabanınızı genişletmek, bir işletme büyürken önemli bir adımdır. Birçok şirket yerel bir sahnede başlar, ancak ürün iyi satarsa, küreselleşmek sadece bir zaman meselesidir.

Uluslararası nakliye, binlerce potansiyel müşteriye erişmenizi ve şirketinizin potansiyelini önemli ölçüde genişletmenizi sağlar. Bu nedenle çoğu işletme, yüklerini göndermek için nakliye şirketlerine yönelmektedir. Yurt içi gönderilerin aksine, uluslararası taşımacılık her ülkenin kendi düzenlemeleri ve yasaları olduğu için daha karmaşıktır.

Bazı ülkelerin diğerlerinden daha katı politikaları vardır ve belirli ürünlerin ithalatını tamamen yasaklar. Örneğin, Kanada’da ithal edilmesi yasak ürünlerin listesi ve belirli vergi düzenlemeleri vardır. Bu nedenle yönetmelikleri iyice öğrenmek veya profesyonel nakliye hizmetleri kullanmak önemlidir. Uluslararası nakliyat genel olarak 5 ana bölümden meydana gelir. Söz konusu bölümler şu şekildedir;

  • Nakliye İhracat: Yük, başlangıç-varış noktasından sınıra gideceği bir sonraki depo, liman veya tesis firmasına taşınır.
  • İhracat Gümrükleme: Yük ihracatçı ülke sınırına ulaştığında bir sonraki aşamaya geçmeden gümrükleme işleminden geçer.
  • Ulaşım: Yükünüz menşe ülkeden başarıyla ayrıldıktan sonra nakliye süreci başlar
  • İthalat Gümrük Belgesi: Yük ithalatçı ülke sınırına ulaştığında gümrükleme sürecinden geçer. Bu, yükünüzün uygunluğu karşıladığından emin olduğunuz için nakliye sürecinin en önemli parçasıdır.
  • Nakliye İthalat: İthalatçı ülkenin sınırını başarıyla temizledikten sonra, yükünüz sınırdan son varış noktasına taşınır.

Bunların yanı sıra uluslararası nakliye evden eve taşımacılık olarak da verilebilen bir hizmettir. Türkiye’de ki herhangi bir evden dünyanın herhangi bir şehrinde ki eve taşımacılık hizmetini gerçekleştirebiliriz. Siz de uluslararası evden eve nakliye hizmeti almak istiyor ve evinizi taşımak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Uluslararası Nakliyat Fiyatları
Uluslararası nakliyat fiyatları, söz konusu alanda hizmet alacak olan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Uluslararası nakliyat fiyatları yükün miktarına, taşınacağı ülkenin uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle söz konusu nakliyat fiyatları ile ilgili en detaylı şekilde bilgi almak için hemen harekete geçerek firmamız ile iletişim kurmalısınız. Kurulduğu günden bu yana Türev Nakliyat olarak uluslararası nakliye konusunda en kaliteli ve profesyonel hizmeti sağlayan firmamız yüklerinizin en güvenilir ve en kısa süre içerisinde varış noktasına ulaştırılmasını sağlar. Detaylı bilgi almak için siz de hemen harekete geçebilirsiniz.

Son Yazılar

Son Yorumlar

No comments found!

E-Bültenimize Kayıt Olun

E-Bültenimize kayıt olarak bizde son kampanylalar ve haberlerden haberdar olabilirsiniz.

Uzman Birine Mi İhtiyaç Duyuyorsunuz ?

Ekspertiz formunu doldurmanız yeterli. Uzman arkadaşlarımız sizlerle iletişime geçiyor ve yerinde hizmet sunarak sorularınıza cevap veriyor.

En uygun çözümü bulma konusunda sıkıntı mı yaşıyorsunuz?

Tüm sorularınızın cevabı için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Uzman ve deneyimli kadromuz hizmetinizde.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *