Parsiyel Taşımacılık

parsiyel eşya taşımacılığı

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Parsiyel eşya taşımacılığı ve parsiyel eşya taşıma lojistik sektöründe parça eşya nakliyesi ve taşınması için kullanılan isimdir. Böyle bir taşıma yönteminde çok sayıda müşterinin yükleri aynı rota üzerinde taşınabilir. Firmamız parsiyel taşımacılık alanında müşterilerine hizmet vererek kargolarının çok daha hızlı ve uygun fiyatlar ile hedef noktasına ulaştırılması sağlanmaktadır. Siz de kargolarınızın parsiyel taşıma hizmeti ile belirli bir yerden farklı bir ülkeye ya da şehre taşınmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız sizlere en güvenilir hizmeti vererek bu alanda eşyalarınızın güvenle taşınmasını sağlar.

Parsiyel eşya taşıma seçeneği özellikle diğer seçeneklere göre uygun maliyetli olup, tamamen bir aracı kiralamak yerine aynı araçta bir sürü farklı müşterilerin ürünlerinin taşınmasını ifade etmektedir. Böylece daha az mal için yüksek araç maliyetleri ortadan kalkar.

parsiyel eşya taşıma

Parsiyel Taşımacılık için Yük Nasıl Hesaplanır?

Parsiyel taşıma sektöründe taşınan yükün hacmi ve ağırlığı son derece önemlidir. Kara yolları taşımacılığının hazırladığı yönergeye göre parsiyel taşıma çeşitli şekiller de hesaplanır. Nakliyeler de maliyet hesaplamasında aşağıdakiler dikkate alınır:

• Yükün boyutları,
• Miktarı ve
• Tonajı.

Parsiyel yük; en x bot x yükseklik x adet şeklinde hesaplanmaktadır.

Parsiyel Taşımacılık Türleri

Parsiyel eşya taşıma için firmamız karayolu, havayolu, demiryolu ve denizyolu şeklinde 4 farklı tür de hizmet vermektedir.

Karayolu Parsiyel Taşımacılık

En yaygın olarak kullanılan nakliye türüdür. Kara araçları ile taşımacılık hizmeti gerçekleştirilir. RUT planlamasına göre bir dağıtım gerçekleştirilir. Yükleme işlemi depolardan ya da kapıdan yapılır.

Havayolu Parsiyel Taşıma

Genellikle parça eşya taşıma için havayolu hizmetleri kullanılır. Yükleme işlemleri havalimanlarından gerçekleştirilir. Yurt dışına taşınacak tüm yüklerin gümrüklü olması gerekmektedir.

Denizyolu

Araç ve konteyner yük taşıma seçenekleri sunmaktadır. Yurt içi taşıma yöntemlerinde genellikle tercih edilmez. Türkiye’den farklı ülkelere gönderilecek nakliyeler de sık sık tercih edilmektedir.

Demiryolu

Demiryolu yoğun bir şekilde tercih edilmeyen bir yöntemdir. Vagonların bir kısmı kiralanır ve taşıma maliyeti en aza düşürülür.

Parsiyel Taşımacılık Türev Nakliyat ile Yapılır!

Türev Nakliyat olarak parsiyel taşıma ile hızlı, güvenilir ve güvenli hizmetler sunuyoruz. Parsiyel yükler için karayolu, demiryolu, denizyolu ve hava taşımacılığı sunuyoruz. Kara yolu taşımacılığında araçlar kullanılırken, deniz ve demiryolu taşımacılığında konteynerlerden yararlanıyoruz. Hava taşımacılığında ise kargo uçakları kullanıyoruz. Yükleme ve boşaltma işlemlerine önem veriyoruz. Böylelikle olası riskleri ortadan kaldırıyor ve az miktarda yük, mal veya hammadde olarak müşterilerimize hem uygun maliyetli hem de geçiş süresi avantajları sunuyoruz. Firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerinin ürün ve kargolarını en güvenilir bir şekilde taşımayı hedeflemektedir. Bu nedenle hizmetlerini de bu amaca uygun bir şekilde gerçekleştirmektedir. Siz de parsiyel taşımacılık ve diğer taşımacılık hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen harekete geçin.

Taşımacılıkta gösterdiğimiz azami çaba ve titizlik sayesinde çok sayıda müşteri tarafından olumlu karşılanıyoruz.

Lojistik maliyetlerin önemli maliyetler olduğu düşünüldüğünde, Parsiyel eşya veya parsiyel yükü olan firmalar için oldukça uygundur. Özellikle düşük tonaj ve hacimler bazen yüksek miktarlara mal olabilir. Uluslararası ve Şehirler Arası olarak hizmet verdiğimiz taşımacılık sektöründe parsiyel taşımacılık hizmetimizden sizler de yararlanabilirsiniz.

Shopping Basket