Lojistik

Lojistik

LojistikLojistik, kaynakların nasıl elde edildiğini, depolandığını ve nihai varış yerlerine nasıl nakledildiğini yönetmenin genel sürecini ifade eder. Lojistik yönetimi, potansiyel distribütörleri ve tedarikçileri belirlemeyi ve bunların etkinliklerini ve erişilebilirliğini belirlemeyi içerir. “Lojistik” başlangıçta askeri personelin ekipman ve malzemeleri nasıl elde ettiği, depoladığı ve taşıdığına atıfta bulunmak için kullanılan askeri tabanlı bir terimdi. Terim şu anda iş sektöründe, özellikle imalat sektörlerindeki şirketler tarafından kaynakların tedarik zinciri boyunca nasıl ele alındığını ve hareket ettirildiğini belirtmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Türev Nakliyat taşımacılık alanında hizmetler vererek müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir. Siz de çeşitli lojistik ihtiyaçlarınız doğrultusunda firmamız Türev Nakliyat’ı tercih edebilir ve bu sayede kusursuz bir hizmet alabilirsiniz.

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

lojistik taşımacılıkLojistik ve tedarik zinciri yönetimi genellikle birbirinin yerine kullanılan terimlerdir, ancak aslında sürecin iki yönünü ifade ederler. Örneğin hammaddelerin satın alınması ve teslimi, ambalajlama, sevkiyat ve malların distribütörlere taşınması dahil olmak üzere bir şirket içinde olanları ifade eder. Tedarik zinciri yönetimi, satıcılar, ulaşım sağlayıcıları, çağrı merkezleri, depo sağlayıcıları ve diğerleri dahil olmak üzere müşterilere ürün sunmak için birlikte çalışan daha geniş bir dış kuruluş ağını ifade eder. Bu nedenle her iki kavramın birbirinden farklı düşünülebilmesi mümkün değildir. Bunlar birbirlerini tamamlayan iki terimdir.

Bileşenler

Yönetim: aşağıdakiler dahil olmak üzere aşağıdaki işletme işlevlerinin bir kısmını veya tamamını içerebilir:

• Gelen ulaşım
• Giden ulaşım
• Filo yönetimi
• Depolama
• Malzeme taşıma
• Sipariş karşılama
• Envanter yönetimi
• Talep planlama

Lojistik Neden Önemlidir?

Birçok küçük işletme, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için ürün ve hizmetlerinin tasarım ve üretimine odaklansa da bu ürünler müşterilere ulaşamazsa, işletme başarısız olacaktır. Lojistiğin işletmelerde oynadığı en önemli rol budur. Ancak işin diğer yönlerini de etkiler. Ham maddeler ne kadar verimli bir şekilde satın alınabilir, taşınabilir ve kullanılıncaya kadar depolanabilirse, işletme o kadar karlı olabilir. Materyallerin zamanında teslimine ve kullanımına izin vermek için kaynakları koordine etmek bir şirketi yapabilir veya bozabilir. Ve müşteri tarafında, ürünler zamanında üretilip sevk edilemezse, müşteri memnuniyeti düşebilir, bu da bir şirketin karlılığını ve uzun vadeli uygulanabilirliğini olumsuz yönde etkiler. Bu doğrultuda firmamız sizlere en iyi ve güvenilir şekilde lojistik hizmeti sunabilmektedir. Siz de farklı ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu hizmetten faydalanabilir ve kusursuz bir hizmet alabilirsiniz.

Lojistik Alanında En Güvenilir Hizmet

Firmamız Türev Nakliyat, kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini sağlamak amacı ile kusursuz bir şekilde hizmetler sunmaya devam etmektedir. Tamamen müşteri odaklı bir şekilde hizmet veren ve kaliteli bir şekilde hizmetler sunan firmamız aracılığı ile siz de bu hizmeti alabilirsiniz. Türev Nakliyat’ın sizlere sunduğu hizmetlerden faydalanmak ve hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Shopping Basket